advertentie Westland Cultuurweb

WOS

Eindbod cao glastuinbouw: lonen stijgen 5,5 procent

Er is eindelijk zicht op een nieuwe cao voor de 35.000 tot 40.000 vaste arbeidskrachten in de glastuinbouwsector.

Glastuinbouw Nederland, LTO Nederland en Plantum hebben een eindbod gedaan, waarin de lonen dit jaar stijgen met in totaal 5,5 procent (3 procent per 1 januari en 2,5 procent per 1 oktober). Daarnaast krijgen werknemers die geheel 2021 in dienst zijn geweest een eenmalige uitkering van 500 euro.

In het bod staan verder nieuwe afspraken over de toeslag bij onregelmatige werktijden en feestdagen. Die gaat van 35 naar 50 procent. Er geldt een toeslag van 35 procent voor overuren en 100 procent op zondag. Als het bod wordt geaccepteerd, geldt die tot en met eind dit jaar.

Sinds 2020 verlopen

Een nieuwe cao is hard nodig, omdat de oude cao al op 1 januari 2020 was verlopen. De vorige onderhandelingen strandden eind 2020, omdat de werkgevers het akkoord dat er toen lag niet wilden accepteren. Afgelopen december zijn de onderhandelingen opnieuw opgestart.

Het eindbod zorgt voor opluchting bij de vakbonden. "We zijn blij dat we onze leden deze afspraken kunnen voorleggen. Hun lonen stijgen eindelijk weer na twee jaar", zegt Leo van Beekum, bestuurder bij FNV Agrarisch Groen. Onderhandelaar Jeroen Warnaar van CNV Vakmensen is gematigd positief: "Met het uiteindelijke resultaat zijn we niet helemaal tevreden, maar tegelijkertijd zijn we wel blij dat we na zo’n lange tijd nu toch iets concreets kunnen voorleggen aan onze leden."

Laat je reactie achter

‘Vóór augustus gele zakken van de lantaarnpalen in Westland’
AFVALINZAMELING

‘Vóór augustus gele zakken van de lantaarnpalen in Westland’

AFVALINZAMELING

‘Vóór augustus gele zakken van de lantaarnpalen in Westland’

Vóór augustus, of om precies te zijn: vóór 24 juli, worden de Westlandse burgers verlost van de gele PBD-afvalzakken aan de lantaarnpalen.

In gemeente Westland nieuwe wethouders geïnstalleerd
COALITIE 2022-2026

In gemeente Westland nieuwe wethouders geïnstalleerd

In de gemeente Westland zijn dinsdagavond de vijf nieuwe wethouders voor de periode 2022-2026 geïnstalleerd door burgemeester Bouke Arends.

MSV'71 krijgt in titelstrijd geen hulp van KNVB
VIERDE KLASSE F

MSV'71 krijgt in titelstrijd geen hulp van KNVB

Voetbalbond KNVB gaat geen verder onderzoek instellen naar de 1-37 zege van Houtwijk op HMSH. En dat is slecht nieuws voor MSV'71.

De Waterman 'vreest' voor woningplannen rondom zwembad
COALITIEAKKOORD

De Waterman 'vreest' voor woningplannen rondom zwembad

Het bestuur van zwembad De Waterman in Wateringen is niet blij met de plannen van het nieuwe Westlandse gemeentebestuur. In het coalitieakkoord wordt gesproken over de bouw van appartementen rond het zwembad.

Veertig woningen extra in Het Balkon
BESTEMMINGSPLAN

Veertig woningen extra in Het Balkon

Nieuwbouwwijk Het Balkon in Maassluis krijgt veertig woningen meer dan oorspronkelijk. Dat is vastgelegd in een herziening van het oude bestemmingsplan uit 2016, dat sinds vrijdag ter inzage ligt.

Westlands Museum verwelkomt gerestaureerde schuit
HISTORIE

Westlands Museum verwelkomt gerestaureerde schuit

Bij het Westlands Museum ligt sinds maandag een historische schuit in het water. Deze is het afgelopen jaar gerestaureerd door twee gepassioneerde vrijwilligers.

De Waterman 'vreest' voor woningplannen rondom zwembad
COALITIEAKKOORD

De Waterman 'vreest' voor woningplannen rondom zwembad

Het bestuur van zwembad De Waterman in Wateringen is niet blij met de plannen van het nieuwe Westlandse gemeentebestuur. In het coalitieakkoord wordt gesproken over de bouw van appartementen rond het zwembad.

Veertig woningen extra in Het Balkon
BESTEMMINGSPLAN

Veertig woningen extra in Het Balkon

Nieuwbouwwijk Het Balkon in Maassluis krijgt veertig woningen meer dan oorspronkelijk. Dat is vastgelegd in een herziening van het oude bestemmingsplan uit 2016, dat sinds vrijdag ter inzage ligt.

Westlands Museum verwelkomt gerestaureerde schuit
HISTORIE

Westlands Museum verwelkomt gerestaureerde schuit

Bij het Westlands Museum ligt sinds maandag een historische schuit in het water. Deze is het afgelopen jaar gerestaureerd door twee gepassioneerde vrijwilligers.